Elektroenerģijas taupīšanas tēma daudzus aizrauj. Cilvēki turpina meklēt visus zināmos (un joprojām nezināmos) veidus, kā to izdarīt efektīvāk. Šodien mēs dalīsimies efektīvos veidos.
Protams, dažas no šīm metodēm ir acīmredzamas, un daudzas tās ir izmantojušas jau ilgu laiku, taču, neskatoties uz to, iegūtā informācija, kas iegūta un sniegta nelielu instrukciju veidā par rūpīgu elektrības patēriņu.
1. metode. Vai mums tiešām ir vajadzīgs tik daudz gaismas?

Visa zinošā statistika apgalvo, ka 14% no visas ģenerētās elektrības tiek iztērētas apgaismojumam. Bet vai mēs vienmēr izmantojam šo neticamo papildu enerģijas daudzumu, nekaitējot sev? Kā iemācīties to izdarīt pareizi?
Šie vienkāršie padomi var jums palīdzēt šajā jautājumā:
- Izmantojiet elektrisko gaismu pēc iespējas vairāk. Mēs nemudinām jūs atgriezties primitīvos laikos, kad cilvēkiem ir tikai dienas dzīvesveids (lai gan tas neapšaubāmi ir noderīgi mūsu veselībai: ārsti pierādīja, ka aktīvs nakts dzīvesveids un mākslīgais apgaismojums ir hronisks nogurums, depresija un hronisku slimību saasināšanās).
- Neaizmirstiet, ka telpas apgaismojuma pakāpi ietekmē tas, cik daudz apgaismojuma ierīču ir piesārņotas. Ir skaidrs, ka virtuvē, kas vairākus mēnešus netika mazgāts, plafons tiks pārklāts ar putekļu un tauku slāni, un būs ļoti slikti iziet gaismu. Un tīras apgaismojuma ierīces ievērojami apgaismo istabu, kas nozīmē, ka varat izmantot spuldzes.
- Neaizmirstiet par tīriem logiem. Dabiskā gaisma un saules gaisma ne tikai atlīdzinās laiku, lai ieslēgtu apgaismojuma ierīces, bet arī sildītu savu istabu aukstajā sezonā.
- To var izmantot, apgaismojot istabu, piemēram, kombinēts apgaismojums: neieslēdziet visas lustras spuldzes vienlaikus vai ieslēdziet kombinācijā: galda lampa (grīdas lampa) un 1-2 spuldzes no lustras.
- Mūsdienu enerģijas taupīšanas ierīces var palīdzēt elektrības ekonomikā: dimmeri (rotācijas gaismas regulatori, kas vienmērīgi maina gaismas līmeni), kustības sensori, impulsu releji, digitālie slēdži. Ieeja ļoti efektīvi darbojas iebūvēta automātiskā izslēgšanas sistēma.
- Mēs izmantojam enerģijas taupīšanas gaismas (kompaktas dienasgaismas, gaismas diodes).
- Un ļoti vienkārši - izslēdziet gaismu, atstājot istabu (patiesībā tas, iespējams, ir visgrūtākais - daudzās mājās ir pastāvīgs “karš”, jo visi aizmirst izslēgt gaismu).
Nedaudz par enerģijas taupīšanas lukturu priekšrocībām:
- Efektīvāks elektroenerģijas patēriņš (salīdzinot ar kvēlspuldzes lampas patērēto enerģiju 4–5 reizes mazāka).
- Liela gaismas jauda: enerģijas taustāmā spuldze ar ietilpību 12 W gaismas intensitātes ziņā ir aptuveni vienāda ar 60 vatiem parastās kvēlspuldzes lukturi.
- Tas neizstaro siltumenerģiju lielos daudzumos (šo īpašību var izmantot mazās apgaismojuma ierīcēs) un sadala gaismu vienmērīgāk un maigāk (parastā spuldze nav lielāka par 10% no enerģijas, kas patērēta gaismā, bet pārējo - termiski).
- Enerģijas pasniegšanas spuldzes, kā likums, kalpošanas laiks ir ilgāks. Lai gan tas ne vienmēr atbilst deklarētā ražotāja kalpošanas laikam.
Tiesa, pēdējais dažreiz ir saistīts ar faktu, ka mēs īsti pareizi neizmantojam dažus enerģijas taupīšanas spuldzes. Visbiežāk viņi izdegās vietās, kur tos izmanto īsu laiku un kur režīms tiek ļoti bieži mainīts: “ieslēgts” - “izslēgts”.

Ja jūs veicat pakāpenisku spuldzes nomaiņu, vislabāk ir sākt ar istabām, kur sīpoli ilgstoši darbojas. Turklāt bieža sprieguma palielināšanās elektrotīklā, augstā vai, pretēji, ļoti zemā temperatūrā, ļoti ietekmē darba periodu. Jāpatur prātā, ka dažas enerģijas taustīšanas lampas (dienasgaismas) nevar izmantot ierīcēs ar apgaismojuma spilgtuma pielāgošanu.
Laika gaitā mums visiem ir pilnībā jāpārslēdzas uz enerģijas taupīšanas spuldzēm, jo likums par enerģijas saglabāšanu norāda, ka kvēlspuldzes tiks pilnībā noņemtas no aprites un aizstātas ar ekonomiskākiem gaismas avotiem. Tāpēc labāk ir sākt to darīt iepriekš, jo nekavējoties nomaināt visas spuldzes ir diezgan nolikta.
Neapšaubāmais enerģijas taupīšanas spuldzju trūkums joprojām ir augstas izmaksas (lai gan tagad tās jau ir daudz lētākas nekā, teiksim, pirms 3-4 gadiem), ne vienmēr ir labas kvalitātes, un tas, diemžēl, mums trūkst punktu lukturu uztveršanai (un šādi ietaupījumi ir ļoti bīstami mums un ekoloģijai).
Nu, ja jūs nevarat nomainīt parastās enerģijas taupīšanas spuldzes, izmantojiet vismaz mazākas spuldzes.
2. metode. Multi -tariff Meters
Jautājums par daudzparifu skaitītāju izmantošanu, protams, nav viennozīmīgs. Bet, ja mēs ņemam vērā, ka dažas mājsaimniecības ierīces darbojas visu diennakti (ledusskapis) vai gandrīz pastāvīgi “gulēšanas” režīmā (televizors, datori), pēc tam ņemot vērā viņu darbu naktī, tas joprojām var būt izdevīgs ne tikai nakti strādājot.
Turklāt modernie daudzparifu skaitītāji elektrību ņem vērā daudz precīzāk nekā indukcija.
3. metode. Noderīgi ietaupījumi
Pirmkārt, padomāsim par to, vai mēs pareizi izmantojam mājsaimniecības ierīces?
Šo domu rezultāts daudziem no mums sagādās vilšanos. Eksperti jau ir pierādījuši, ka bieži sadzīves ierīces patērē daudz vairāk elektrības, nekā viņiem nepieciešama normālai darbībai.
Kā mēs jau esam uzzinājuši, daudzas sadzīves ierīces (mikroviļņu krāsni, televizori, barošanas avots, audio un video aprīkojums, ūdens sildītāji, datori, gaisa kondicionieri un ducis citu ierīču) patērē elektrību ne tikai darba stāvoklī, bet arī “gaidīšanas” režīmā vai, kā mēs bieži sakām, “miega” režīmā.
Katra no šīm ierīcēm atsevišķi patērē daudz elektrības. Bet, ja jūs apkopojat visu ierīču patēriņu, kas darbojas “miega” režīmā mūsu dzīvokļos, nemaz tiek iegūtas mazas summas, lai samaksātu kontos.
Piemēram, darba laiks “gaidīšanas” režīmā, kurā vidējais televizors ir 19 stundas, ir 19 stundas mikroviļņu-23,8 stundām, kompaktai diskuteram-23 stundas dienā.
Tā rezultātā tas ir 5-10% no kopējā dzīvokļa elektroenerģijas patēriņa.
Un kāda ir izeja? Un izeja ir ļoti vienkārša. Vienmēr izslēdziet ierīces no kontaktligzdas, kuras netiek izmantotas.
4. metode. Tehnoloģiju brīnumi

Acīmredzot visiem: jūs nevarat daudz ietaupīt ar vecu ledusskapi vai TV. Sadzīves tehnika pirms 15-20 gadiem patērē elektrību 2 reizes vairāk.
Izeja no šīs situācijas: iegādāties mūsdienīgas energoefektīvas mājsaimniecības ierīces. Kā uzzināt, cik energoefektīva ir šī vai šī ierīce?
Lai to izdarītu, rūpīgi izpētiet energoefektivitātes etiķeti, kurai vajadzētu būt sadzīves ierīcēm. Tam ir burtu zīmes no (augstākā energoefektivitātes klase) līdz G (zemākā).
Mūsdienu ierīcēs elektrības patēriņš pat “gaidīšanas” režīmā ir daudz mazāks nekā novecojušos modeļos.
Kā indikatīvu energoefektīvas tehnoloģijas piemēru, piemēram, “viedās” trauku mazgājamās mašīnas vai veļas mazgājamās mašīnas, kas automātiski dod mazgāšanas līdzekļus, ūdens patēriņu, izvēlas vēlamo režīmu. Pēc ekspertu domām, šādas ierīces patērē par 44% mazāk enerģijas un 62% ūdens nekā novecojušie 90. gadu beigās modeļi.
Nav vērts pārliecināt mūsdienu tehnoloģiju priekšrocības. Bet ko tad, ja ne visi var atļauties aizstāt vecās mājsaimniecības ierīces ar jaunu (parasti dārgu)? Kā es šajā gadījumā varu samazināt elektrības izmaksas?
5. metode. Mēs izmantojam to, kas mums ir
Ledusskapis
Kā lietot ledusskapi, iespējams, visi zina. Bet, neskatoties uz to, mēs spītīgi turpinām to nolikt blakus baterijām, plīts vai pie sienas saulainajā pusē.
Bet ir acīmredzams, ka, uzkarsēts no tuvējiem siltuma avotiem, efektīva darba ledusskapis patērēs vairāk elektrības.
Turklāt ir vēlams, lai telpā, kur atrodas ledusskapis, tas nav karsts (apmēram 18-20 grādi), ledusskapis regulāri jāatkausē un jāizdalās no ledus, pārbaudiet tā necaurlaidību (blīvēšana uz ledusskapja durvīm), nevelciet tuvu sienai labākai gaisa cirkulācijai.
Arī jums nevajadzētu pirkt lielu ledusskapi tikai tāpēc, ka tas ir moderns vai tas pats ir ar kaimiņu virtuvē (turpiniet no jūsu ģimenes locekļu skaita un tās vajadzībām). Jo lielāks ledusskapis, jo vairāk tas patērē enerģiju.
Putekļsūcējs
Parastai putekļsūcēja darbībai ar mazāku elektrības patēriņu tas regulāri jātīra no uzkrātajiem putekļiem (netīrs patērē par 15-20% vairāk) un jāņem vērā, ka, ieslēdzot un izslēdzot, tas visvairāk izmanto elektrību (ja jūs putekļsumojat mazajā telpā, mēģiniet pārāk bieži izslēgt).
Elektriskā plīts
Elektriskā krāsns patērē daudz elektrības. Kā es varu samazināt elektrības izmaksas šajā gadījumā:
- Neuzsildiet cepeškrāsni iepriekš, ja tas nav paredzēts ēdiena vārīšanas receptei.
- Izmantojiet kamīna atlikušo karstumu (izslēdzot 5-10 minūtes pirms vārīšanas beigām).
- Aizveriet podus ar vākiem.
- Vedot dārzeņus un olas, nelietojiet lieko ūdeni.
- Izmantojiet labus ēdienus ar plakanām dibenu un degļa izmēru.
- Izmantojiet spiediena pavārus.
- Izmantojiet elektrisko tējkannu (tā patērē mazāk elektrības nekā elektriskā plīts), vienlaikus iegādājoties elektrisko tējkannu, kas ir pietiekams tilpums visai ģimenei, un ielejiet tajā tik daudz ūdens, cik jūs lietojat vienlaikus.
- Izmantojiet mikroviļņu krāsni un tosterus, kuros jūs varat pagatavot tikpat garšīgu un kraukšķīgu ēdienu tikai pāris minūtēs nekā cepeškrāsnī. Bet tas ir daudz ātrāk, un tāpēc tas ir ekonomiskāks.
Veļas mašīna
Veļas mazgājamā mašīna pavada līdz 15% no mājas elektrības. Izmantojiet visas ekonomiskās elektrības patēriņa iespējas, kuras nodrošina jūsu veļas mašīnas instrukcijas:
- Ātri un ekonomiski mazgāšanas režīmi.
- Pilnīga slodze, bet bez pārslodzes (pārmērīga slodze palielina elektrības patēriņu līdz 10%).
- Zemāka temperatūra (ne vienmēr jāmazgā augstā temperatūrā).
- Pareizi izvēlēts mašīnas darbības režīms.
Dzelzs
- Šeit jūs varat arī izmantot atlikušā siltuma principu, tas ir, izslēdziet dzelzi 5-10 minūtes pirms gludināšanas beigām.
- NEVAJADZĒTU LINEN: Lai to insulētu, jums būs jāpavada vairāk laika un tāpēc jāizmanto vairāk elektrības.
- Negaidītai veļai būs nepieciešams arī papildu elektrības patēriņš.
- Izmantojiet gludekļus ar automātisku izslēgšanas funkciju.
- Pareizi izmantojiet režīmus dažāda veida auduma gludināšanai.
Gaisa kondicionieri
- Iestatiet temperatūru, kas ir pietiekama, lai pareizi atdzesētu istabu.
- Pirms ieslēgšanas pārliecinieties, ka visi logi un durvis ir aizvērtas.
- Pērkot gaisa kondicionieri, koncentrējieties uz istabas lielumu un to cilvēku skaitu, kuri tajā atradīsies. Ierīce, kas paredzēta lielai teritorijai, vienkārši “ēd” elektrību bez jebkāda labuma.
- Regulāri tīri fani un filtri.
Datori
Gandrīz visiem šodien ir datori un pat nav neviena ģimenē. Un ir skaidrs, ka tas ievērojami palielina elektrības izmaksas.
Ko mēs varam darīt?
- Samaziniet monitora spilgtumu (tas ietekmē enerģijas patēriņu).
- Izslēdziet datoru, ja jūs to ilgu laiku nelietojat.
- Ieslēdziet visas perifērijas ierīces (skeneri, printeri, modemi) caur tīkla filtru un vienmēr izslēdziet to, kad šīs ierīces nedarbojas.
- Ja iespējams, izmantojiet šķidros kristāliskos monitorus.
- Biežāk izmantojiet klēpjdatoru (tas “ēd” mazāk enerģijas nekā stacionārs dators).
Sildītāji
Aukstums uz ielas un mājās liek mums iegūt sildītājus no Pultrēm. Mājā nav siltuma? Ko darīt? Nikni un es negribīgi saslimt. Tātad jums jāiekļauj "ēdājs" elektrība - sildītāji.
Lai kaut kā samazinātu sildītāja lietošanas laiku, jums ir jāizolē viss iespējamais: logi, sienas, grīdas un tā tālāk. Protams, plastmasas logi labi veic šo uzdevumu. Nu, ja logi ir parastie, mēģiniet aizvērt visas plaisas un plaisas loga rāmjos. Tieši caur tiem izzūd līdz 50% siltuma. Tas pats jādara ar priekšējām durvīm.
Un, ja centrālā apkure jau ir ieslēgta, bet vai tā joprojām ir auksta?
Var būt daudz iemeslu. Bet dažos gadījumos var palīdzēt vienkārša vecu bateriju mazgāšana, to siltuma pārneses nomaiņa vai palielināšana, palielinoties ar papildu sekcijām.
Nu, mēģiniet izmantot sildītājus, ja iespējams, nelietot, tie ir ļoti “nepatīkami”.
Turklāt kā papildu siltuma avota opcija dzīvoklī varat apsvērt apsildāmu dvieļu sliedi, kas ir savienota ar karstā ūdens piegādi.
Interesanti par to pašu

Ir ļoti noderīga ierīce. To sauc par "mājsaimniecības vatmetru".
Kāpēc tas ir vajadzīgs? Tas palīdzēs ietaupīt elektrību. Izmantojot šo mazo ierīci, jūs varat uzzināt daudz interesantu lietu par viņu mājsaimniecības ierīču darbu un parasti par elektrības izdevumiem mājā.
Piemēram:
- Cik daudz jūs pārmaksājat par datoru, kurš visu dienu neizslēdzas?
- Cik daudz elektrības patērē jūsu ledusskapis, un vai ir pienācis laiks to mainīt uz jaunu?
- Cik daudz elektrības tiek patērēts, mazgājot traukus trauku mazgājamā mašīnā, mazgājot veļu, sitienu vai matus?
- Cik daudz enerģijas patērē jūsu televizors ārpus stāvokļa?
Jūs saņemsit atbildi uz visiem šiem jautājumiem un daudziem citiem, un jūs arī uzzināsit, cik daudz elektrības tika iztērēts bez labuma un ko jūs patiešām varat ietaupīt.
Acīmredzot elektrības taupīšana nav tik grūta. Galvenais šķērslis, iespējams, sastāv no mums pašiem. Tiklīdz mēs saprotam, ka netērēt elektrību veltīgi ir rentabli, pirmkārt, mums - mums izdosies.